09:00 - 18:00:: 0 (212) 466 33 02 - 0 (212) 466 33 03 - 0 (553) 889 3303 Dr. Ersen Alp ÖZBALCI için 7/24: 0850 433 4261 - Dr. Ayşe Ahsen BAKAN için 7/24: 0850 433 4301

Yasal Uyarı! Sitemizde yer alan yazılar ve bilgiler eğitim amaçlı olup herhangi bir şekilde tıbbı önerme amaçlı değildir. Devamını oku

SAĞLIK BAKANLIĞI TALİMATLARI GEREĞİ COVİD19 ŞÜPHELİ OLGULAR KABUL EDİLMEMEKTEDİR.

Bir tık ile arayın
0 (212) 466 33 02 0 (212) 466 33 03 0 (553) 889 33 03
 WhatsApp

11-14 HAFTA DETAYLI İNCELEME VE İKİLİ TEST (FMF SERTİFİKALI HEKİMLER)

2. DÜZEY DETAYLI ULTRASON-FETAL ANOMALİ TARAMASI

4 BOYUTLU RENKLİ DOPPLER ULTRASON

TÜM GEBELİK TAHLİLLERİ

Bakırköy İstanbul

Randevu için

Doktor ismine tıklayın Dr. Ersen Alp ÖZBALCI
Dr. Ayşe Ahsen BAKAN

2. DÜZEY ULTRASON FİYATI NE KADAR-ÇEKEN MERKEZLER/HASTANELER

Renkli ultrason ne kadar, ücreti ne kadar?

2. Düzey Ultrason Ne Kadar?

Doktorum ayrıntılı ultrason istedi fiyatı ne kadar, ücreti ne kadar?

Doktorum detaylı ultrason istedi siz çekiyor musunuz? Çeken merkezler nereleri? Hangi hastanelerde yapılıyor? 

4 boyutlu renkli ultrason ücreti ne kadar? Her hastanede yapılır mı? Devlet hastanelerinde yapılıyor mu? 

FİYATI NE KADAR?

Bakırköy Renkli Ultrason Görüntüleme' de her gün yüzlerce telefon bu soruları soran ailelerden geliyor. Gebelik Ultrasonografisi her hekimin yapabildiği bir tetkik değildir. Öncelikle bunu belirtmekte fayda görüyorum.

Bakırköy Renkli Ultrason Görüntüleme Merkezi' nde Türk Tabipler Birliği Fiyat Listesi uygulanmaktadır. Ancak dönem dönem indirimler mevcut olduğundan telefon ile bilgi almanızı öneririm. 

Fiyatı Ne Kadar? 0 212 466 3303

Ayrıntılı ultrason, detaylı ultrason, renkli ultrason, ikinci düzey ultrason, 4 boyutlu ultrason, bebeğin iç organlarına bakılacak vs vs. Tüm bu tanımlamalar aynı tetkikten bahsetmektedir. Tıbbi adı Genetik Sonogramdır. Fetal anomali taraması da denilmektedir. Aslında doktorunuz sizden Down Sendromu ve benzeri genetik hastalıklar için kuşku uyandıran bir bulgu olup olmadığının araştırılacağı ayrıntılı bir ultrasonografi istemiştir.

Tetkik son derece özellik arz etmektedir. Bu detayları bilmeyen aileler doğal olarak öncelikle 'fiyatı ne kadar, ücreti ne kadar?' diye sormaktadırlar. Ama fiyatının yanında sormaları gereken başka şeyler bulunmaktadır. Ayrıntlı gebelik ultrasonografisinin kimin tarafından yapıldığı çok önemlidir.

Aileler kime nasıl güvensinler? Tetkiki yapan doktora, tetkik sonunda imzalı rapor verip vermediğini sormalısınız. Ultrasonu yapan doktorla rapor altına imza atan doktorun aynı kişi olup olmadığını kontrol ediniz. Ayrıntılı ikinci düzey renkli ultrasonografi tetkiki ortalama 45 dakika sürmelidir. Bunu göz önünde bulundurmalısınız. 

Ultrasonografik incelemelere sadece Radyoloji Uzmanları rapor yazabilmekte ve imza atabilmektedirler. Gebelik ile ilgili ultrasonografik incelemelerde ek olarak Perinatoloji uzmanları da rapor yazabilmektedirler. Ancak bir çok özel hastane ya da özel merkezde, gebelik ultrasonografisini bunu yapmaya yetkili olmayan-yani rapor yazıp imza atamayan- kadın doğum uzmanları yapmakta, raporun altına ise bir Radyoloji Uzmanının adı yazılmaktadır.

Bu son derece özellik arz eden tetkikin bir çok merkezde, özel hastanede yapıldığı söyleniyor. Fiyatı ne kadar sorusu ise tam bir muamma. Türk Tabipler Birliği 2016 Fiyat Listesine göre 572 tl. Ama 50 tl ile 1000 tl arasında fiyat almanız mümkün.

Hangisi? Yukarıda yazan detaylara bakarak karar vermenizi tavsiye ederim. 

Dr. Ersen Alp ÖZBALCI

RADYOLOJİ UZMANI

Fiyat Listesi, Ücreti Ne kadar? Fiyatı Ne Kadar?

Kategori: Gebelik

Ersen Alp ÖZBALCI
Ayşe Ahsen BAKAN